KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123375
*
nr 1612 3375
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, flickor i Kairo - 67. Olja på pannå, 27x24 cm, yttermått inklusive ram: 31x28 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2024
kl 20:41:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 21:18:08
1
500 kr
11/4 22:46:57
2
1.100 kr
14/4 16:27:33
1
700 kr
14/4 16:27:33
2
800 kr (Budbetjänt)
14/4 16:27:38
1
900 kr
14/4 16:27:38
2
1.000 kr (Budbetjänt)
14/4 16:27:44
1
1.100 kr
14/4 16:27:44
2
1.100 kr (Budbetjänt)
14/4 16:27:53
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Läs mer om Olle Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle lindgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Lindgren
nr 1612 3375
Olle Lindgren
(1930-2018), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, flickor i Kairo - 67. Olja på pannå, 27x24 cm, yttermått inklusive ram: 31x28 cm
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 21:18:08 | 1 | 500 kr |
11/4 22:46:57 | 2 | 1.100 kr |
14/4 16:27:33 | 1 | 700 kr |
14/4 16:27:33 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
14/4 16:27:38 | 1 | 900 kr |
14/4 16:27:38 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
14/4 16:27:44 | 1 | 1.100 kr |
14/4 16:27:44 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
14/4 16:27:53 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Olle Lindgren
Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och mÃ¥lare född 1930, död 2018.Läs mer om Olle Lindgren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle lindgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37